Dolnośląski Festiwal Nauki

21 września nasza szkoła wzięła udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Tegoroczna edycja odbywała się w formie zdalnej. Uczniowie mieli  okazję do interakcji z prowadzącym i zadawania pytań. Klasy 1-3  podczas zajęć „Magia chemii dla najmłodszych” obejrzały proste, efektowne i kolorowe doświadczenia, które z łatwością mogą powtórzyć z rodzicami w domu. Podczas aktywnego uczestnictwa w warsztatach „Talerz zdrowego żywienia” uczniowie dowiedzieli się w jakich proporcjach należy spożywać warzywa, owoce, produkty mięsne, mleczne i zbożowe. Zajęcia „Inżynier czy detektyw” wprowadziły dzieci w świat zagadek i rozwiązywania tajemnic. Klasy 7 podczas warsztatów „Savoir-vivre w szkole i poza szkołą” przekonały się, że zasady dobrego wychowania są przydatne w wielu sytuacjach, a odpowiednie zachowanie może przynieść wiele korzyści.