II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PRZERWA NA CZYTANIE

W tym roku szkolnym dołączyliśmy do VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PRZERWA NA CZYTANIE. Finał zaplanowaliśmy na 25 października – tego dnia nasza szkoła wypełniła się naszymi ukochanymi książkami! Czytali wszyscy – nauczyciele i uczniowie. Czytaliśmy sami, czytaliśmy koleżankom i kolegom, czytaliśmy młodszym, czytali nam starsi. Przygotowaliśmy w szkole parę wydarzeń towarzyszących tej akcji – uczniowie prezentowali swoje ulubione książki podczas lekcji, wzięli udział w konkursie fotograficznym, którego celem było (za pomocą zdjęcia) zilustrować lub zinterpretować słowa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Tego dnia miłośnicy książek spotkali się także w szkolnej bibliotece, by porozmawiać o literaturze i wymienić się doświadczeniami czytelniczymi. Efektem spotkania jest lista naszych szkolnych bestsellerów, którą już wkrótce opublikujemy!