Międzynarodowy Code Week w SP4

Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów z największą ilością wydarzeń zgłoszonych podczas
Code Week. W tym roku uplasowała się na 3 miejscu, a nasza szkoła ma swój wkład w tegorocznym wyniku. W dniach 9-24.10.2021 miały miejsce różne wydarzenia edukacyjne poświęcone kodowaniu, programowaniu i logicznemu myśleniu. Uczniowie naszej szkoły kodowali offline wykorzystując maty do kodowania, obrazy ukryte w zakodowanych współrzędnych, klocki lego, ozoboty czy kolorowe kubeczki. Nie obyło się również od aktywności online – dzieciaki programowały w Scratchu, Pix Blocksie i na platformie Ozoblockly. Nasza szkoła po raz kolejny przypięła swoją pinezkę na mapie świata prezentującej działania Code Week oraz zdobyła międzynarodowy certyfikat. Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej aktywności uczniów SP4 w tegorocznym Tygodniu Kodowania.