Lapbook

Lapbooki, czyli teczki tematyczne to ciekawa i niezwykle kreatywna forma zebrania informacji na dowolne tematy w formie albumu. Dla dzieci szczególnie atrakcyjne jest to, że wszystkie informacje zawarte w teczce umieszcza się w kieszonkach, książeczkach oraz składanych w „harmonijkę” małych karteczkach.

Klasa 3B przygotowała swoje lapbooki na temat omawianej lektury „Oto jest Kasia”. Uczniowie wyszukiwali informacji o autorce książki, zapisywali swoje przemyślenia związane z lekturą, a nawet – wcielając się w rolę nauczyciela – samodzielnie opracowali pytania na test wiedzy o lekturze. Pracy było sporo, ale efekty wszystkich bardzo zadowoliły i już nie możemy się doczekać przygotowania kolejnych takich prac, bo lapbooka można stworzyć naprawdę na każdy temat 🙂

Lapbook jako forma pracy w poprzednich latach gościł w naszej szkole jako innowacja, która była realizowana przez 3 lata. Zyskuje coraz większą popularność wśród uczniów i nauczycieli, z czego ogromnie się cieszymy. Lapbooki można wykonać już z uczniami klasy pierwszej, a ich zastosowanie wydaje się ograniczone jedynie naszą wyobraźnią.

Zapraszamy do galerii lapbooków klasy 3b, tegorocznej już 4a 🙂 oraz klas 7, wykonanych na zajęcia fizyki.