Szkolna Szlachetna Paczka

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolskim programie Szlachetna Paczka i zorganizowała pomoc rodzinie w potrzebie. Pomogliśmy samotnej matce, wychowującej siedmioro dzieci. Rodzinę nagle spotkało nieszczęście, dotknął ich los, stawiając w trudnej życiowej sytuacji. Odpowiedzieliśmy na wszystkie potrzeby tej rodziny. Spełniliśmy marzenia dzieci i sprawiliśmy, że z radością pomyślały o nadchodzącym jutrze i o tym, że w tych ciężkich chwilach nie są sami. Łącznie nasze wsparcie składało się z 59 paczek, które spowodowały łzy szczęścia, dziecięcy entuzjazm, a także przypływ nowej energii. Daliśmy im wędkę, aby mogli odbudowywać na lepsze swój los. Pomogliśmy tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w pomoc rodzinie. Bez tej owocnej współpracy podczas organizacji paczki, nie byłoby tylu radości i wzruszeń. Nasza szkolna szlachetna paczka zrobiła wrażenie na każdym kto widział ilość pudełek i ich zawartość. Wolontariusz/opiekun paczkowy nie może wyjść z podziwu dla naszej społeczności szkolnej: „Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu tej pięknej paczki – w imieniu swoim oraz Rodziny!”- wyznaje podczas naszej wizyty w magazynie, a następnie podczas rozmowy telefonicznej. Rodzina wyraziła zgodę na kontakt z mediami, więc TVP3 Wrocław była obecna podczas otwierania prezentów, natomiast w niedzielę rodzinę odwiedził reporter Radia RMF FM.

Krótką relację z wizyty u rodziny można było zobaczyć w sobotnim wydaniu Faktów: https://wroclaw.tvp.pl/57399303/weekend-cudow-wolontariusze-szlachetnej-paczki-ruszaja-z-pomoca-dla-rodzin

Za organizację szlachetnej paczki w naszej szkole odpowiedzialni byli nauczyciele: Edyta Fałkowska, Zbigniew Galas, Aleksandra Łuczak, Piotr Mikusz, Eliza Misiewicz, Monika Radosz, Anna Rudnicka, Anna Szmidt oraz Roksana Wojciechowska.

Nasza szkoła poprzez takie akcje wyraża siebie, buduje solidarność społeczną i ma swój udział w szerzeniu dobra. Szlachetna Paczka w tym roku wystartowała po raz dwudziesty pierwszy ze swoją konkretną, mądrą oraz skuteczną pomocą na terenie naszego kraju.

Anna Szmidt