Plastusiowy Pamiętnik i lapbooki w 1a

Tą formą pracy chwaliliśmy się już w kilku postach, ale jest ona tak ciekawa, że warto pokazać, że i pierwszaki doskonale poradzą sobie z samodzielnym wykonaniem lapbooka, a dodatkowo omawianie lektury i jej analiza, będą samą przyjemnością 🙂

Klasa 1a samodzielnie czytała swoją pierwszą lekturę – Plastusiowy Pamietnik. Sympatyczny bohater wywołał usmiech na każdej buzi! Zanim uczniowie przystąpili do wykonania lapbooków, musieli się dowiedzieć, czym one są. Dzieciaki oglądały prace swoich starszych kolegów, poznawały różne elementy, które można wykorzystać w pracy z lapbookiem, a następnie zadawały pytania i powoli snuły wizję, jak wyglądać będzie ich praca.

Pierwszaki z klasy A uczą się różnorodnych form notowania, więc naturalnie przyszło nam wybranie tej formy jako podsumowania rozważań dotyczących lapbooków. Zapraszamy Was do naszej galerii i zapoznania się z pomysłami 1a na pracę z lekturą.