Lekturki spod chmurki

Uczniowie klas 1a, 1b i 1 c rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa u uczniów klas I-III Lekturki spod chmurki.  Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Podróżowanie przez czytanie. Nasi najmłodsi uczniowie, poprzez czytanie lektur i realizację zadań przewidzianych w poszczególnych modułach pogłębiają wiedzę na temat różnych zakątków kuli ziemskiej. W naszych salach przygotowaliśmy kąciki czytelnicze oraz umieściliśmy w nich chmurki, które będą towarzyszyć nam przez cały czas trwania projektu. Mamy także specjalne lekturniki, które ułatwią nam podsumowanie każdej z omawianych przez nas lektur.
Pierwszą z nich jest Pilot i ja, która opowiada historię Walusia, małego chłopca, który marzy o zostaniu pilotem i szybowaniu wysoko w przestworzach. Przeczytanie tej książki stało się pretekstem do podjęcia rozmowy o naszych największych marzeniach. Już nie możemy doczekać się kolejnej lektury, bo wiemy już doskonale, że czytanie to wspaniała zabawa!

Brak możliwości komentowania.