Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Cukrzycy. Dla uczniów klasy  1b temat cukrzycy jest szczególnie ważny i bliski. Dzięki wirtualnemu spotkaniu z Misiem Radkiem mogliśmy dowiedzieć się skąd bierze się cukrzyca oraz jakie są jej pierwsze symptomy. Wiemy też, że cukrzyca typu 1 jest chorobą nieuleczalną, ale nie można się nią zarazić.
Nasza pani pokazała nam urządzenia, które pomagają ludziom chorym na cukrzycę w codziennym funkcjonowaniu oraz opowiedziała nam jak może czuć się osoba chora na cukrzycę, której poziom cukru jest zbyt niski lub zbyt wysoki. Poznaliśmy także znaczenie słowa samodyscyplina i dowiedzieliśmy się dlaczego odgrywa ona ważna rolę w życiu każdego cukrzyka. 
Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Słodka Jedynka otrzymaliśmy wspaniałe niespodzianki, które umiliły nam dzień 🙂 
 

Brak możliwości komentowania.