Święto Niepodległości w SP4

Dzieci, młodzież i nauczyciele naszej szkoły przygotowywali się do Święta Niepodległości podczas zajęć: wyszukiwali informacji na ten temat w dostępnych źródłach biblioteki szkolnej, w Internecie, podczas spotkań ze swoimi pradziadkami. Następnie dzielili się zdobytymi informacjami. Na bazie tych faktów powstały gazetki, plakaty, prezentacje, flagi narodowe, które ozdobiły naszą placówkę w przeddzień Święta Niepodległości. 
          Czwartek, 10 XI 2022 r., był dniem szczególnym w naszej szkole. Uczciliśmy niepodległość Polski uroczystym strojem, przyozdobionym biało-czerwonym kotylionem i zajęciami przygotowanymi na tę szczególną okazję: były quizy o Polsce, zagadki historyczne, gry dydaktyczne, escape room historyczny, prace plastyczne ukazujące nasze godło w sposób kreatywny oraz kiermasze z biało-czerwonymi deserami i wypiekami przystrojonymi wstążeczkami w kolorach flagi (jeden organizowało Koło Historyczne klas IV-VIII, drugi klasy II b i I-III op). 
          O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji „Hymn dla Niepodległej” i szkolne mury wypełniły się muzyką i śpiewem „Mazurka Dąbrowskiego”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego dnia.
 

Brak możliwości komentowania.