Szkolna Szlachetna Paczka

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolskim programie pomocowym Szlachetna Paczka i zorganizowała pomoc wybranej rodzinie w potrzebie. Rodzinę nagle spotkało nieszczęście, dotknął ich los, stawiając w trudnej życiowej sytuacji. Odpowiedzieliśmy na wszystkie potrzeby tej rodziny. Spełniliśmy ich marzenia i sprawiliśmy, że z radością członkowie tej rodziny pomyśleli o nadchodzącym jutrze i o tym, że w tych ciężkich chwilach nie są sami. Łącznie nasze wsparcie składało się z 26 paczek, które spowodowały łzy szczęścia, a także przypływ nowej energii. Daliśmy im wędkę, aby mogli odbudowywać na lepsze swój los. Pomogliśmy tak, jak sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy dotknęłaby nas bieda.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc rodzinie. Bez tej owocnej współpracy podczas organizacji paczki, nie byłoby radości i wzruszeń.

Nasza szkoła poprzez takie akcje wyraża siebie, buduje solidarność społeczną i ma swój udział w szerzeniu dobra. Szlachetna Paczka w tym roku wystartowała po raz dwudziesty drugi ze swoją konkretną, mądrą oraz skuteczną pomocą na terenie naszego kraju. W całej Polsce pomoc otrzymało 15482 rodziny, z Dolnego Śląska 1251 rodzin, natomiast z Wrocławia 560 rodzin.

Dziękujemy również wszystkim, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do Paczki dla Lwowiaka. Zebrane produkty zostały przekazane do magazynu głównego akcji poprzez przedstawiciela Straży Miejskiej Wrocławia.

Anna Kałka