„Wielkie Serca zawsze razem w szkole tworzą dobre relacje”

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprosiło Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” do udziału w projekcie „Razem w szkole”. Działaliśmy od 26 września do 15 listopada pod hasłem: „Wielkie Serca zawsze razem w szkole tworzą dobre relacje”. Inicjatywa skierowana była do klasy przygotowawczej, dla uczniów z Ukrainy. Zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy następujące działania w ramach projektu:
– Wspólne wykonywanie pracy plastycznej: „Wszyscy jesteśmy równi” (25.10).
– Piknik międzykulturowy, podczas którego odbyła się degustacja dań z różnych krajów. Przeprowadziliśmy rozmowę kierowaną na temat kultury z różnych stron świata, a także omawialiśmy zwyczaje kulinarne. Zabawy ruchowe przy muzyce (03.11).
– Spotkanie z kaligrafią koreańską. Poznanie alfabetu i kultury innego kraju (10.11).
Wolontariuszami w projekcie byli również uczniowie z Ukrainy i Korei.
        Powyższe inicjatywy uwzględniają działania nastawione na integrację międzykulturową w środowisku szkolnym, w tym w szczególności ukierunkowane były na działania włączające uczniów obcojęzycznych w społeczność szkolną.

Dziękując nam za zaangażowanie w projekcie i szerzenie idei wolontariatu w środowisku szkolnym, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przekazało nam specjalne podziękowania. Wśród nagród znalazły się gry planszowe, a także bilety/vouchery do Hydropolis, do Kolejkowo Sky Tower, do Kina Helios i do Muzeum Iluzji.

Wszelkie takie projekty czy też dobre inicjatywy są dowodem na to, że razem można więcej.

Anna Kałka