Kiermasz  Świąteczny w SP 4 oraz Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Aniołkowe Granie”

We wtorek, 13.12.2022 r., nasza szkoła tętniła świątecznym życiem. Stało się tak, za sprawą organizowanego przez edukację wczesnoszkolną, Kiermaszu Świątecznego. Rekreacje na I i II piętrze mieniły się blaskiem lampek i pięknie udekorowanych choinek, na stołach okrytych świątecznymi obrusami pojawiły się przeróżne bożonarodzeniowe pyszności (lukrowane pierniczki, świąteczne babeczki, pyszne ciasta) oraz dekoracje wykonane przez uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz rodziców. Wszystko wyglądało przepięknie.

Nie dziwi więc nikogo fakt, że ruch na tych piętrach był bardzo duży, a towary cieszyły się popularnością wśród młodszych dzieci, młodzieży, nauczycieli i wszystkich innych osób, które na nasz kiermasz trafiły. Tego dnia sprzedawaliśmy nasze prace oraz smakołyki, aby zebrane fundusze przeznaczyć na zakupienie świątecznych paczek dla ośmioletniego Jakuba i jego rodziny. Nasza szkoła otrzymała kontakt do opiekuna tej rodziny z MOPS-u i w wyniku rozmowy dowiedzieliśmy się o marzeniach chłopca oraz najbardziej potrzebnych rzeczach.

Dzięki wspaniałym Waszym Sercom i Dłoniom, które napracowały się przy dekoracjach, pierniczkach, babeczkach, ciastach, itd., udało nam się spełnić marzenia kolejnego dziecka (nasza szkoła już po raz piąty bierze udział w „Aniołkowym Graniu”).  Wszystkie wymarzone ubrania, przybory szkolne, klocki, gry, słodycze, zostały pięknie zapakowane przez uczniów klasy 2b i przygotowane do odbioru.

W czwartek, 22.12.2022 r., odwiedziła nas mama zastępcza Jakuba i … Zaskoczenie przy odbiorze paczek, było ogromne. Polały się łzy szczęścia, a my możemy być dumni, że tworzymy tak wspaniałą społeczność szkolną.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, (tym, którzy tworzyli, piekli i tym, którzy dali pieniążki dzieciom na zakupy), wszystkim Nauczycielom oraz Wam wspaniali Uczniowie!

Projekt został zamknięty, my czujemy się spełnieni i radośni.

Do zobaczenia na kolejnym Świątecznym Kiermaszu.

Wszystkiego wspaniałego w Nowym 2023 Roku!