Kampania „Każdy z nas może realizować  swoje pasje”

Do 13 lutego nasza szkoła bierze udział w kampanii „Każdy z nas może realizować swoje pasje”, do której zaprosiła nas Fundacja Moc Pomocy z Wrocławia. Fundacja ta wspiera osoby, które w wyniku wypadku lub choroby doświadczają niepełnosprawności.

W ramach kampanii Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” bierze udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę społeczną. Nagrodą jest m.in. wizyta w szkole podróżnika, Jana Meli oraz paraolimpijczyka Rafała Mikołajczyka.

W ramach kampanii został ogłoszony szkolny konkurs plastyczno-techniczny na wykonanie gniotka (zabawki sensorycznej). Konkurs będzie trwać do 20 stycznia (prace należy przynosić do sali świetlicowej nr 112). Technika wykonania pracy dowolna. Wykonane przez uczniów prace konkursowe zostaną przekazane fundacji na rzecz jej podopiecznych.

W ramach kampanii planujemy wykonanie plakatu oraz zakładek do książki, mówiących o grupie interwencyjnej i przekazaniu 1% na rzecz Fundacji Moc Pomocy. Chcemy zorganizować także kiermasz rozmaitości- od słodkości po różności, a zebrane pieniądze przekazać na działalność statutową fundacji.

Anna Kałka