Kiermasz Słodkości dla WOŚP!

Nasza szkoła bardzo aktywnie wspiera ogólnopolską akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku rozpoczęliśmy zbiórkę już w grudniu, podczas Świątecznego Kiermaszu połączonego z Ogólnopolskim Projektem „Aniołkowe Granie”. To była część pierwsza, a w styczniu z ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do dokończenia projektu WOŚP.
         Już w środę, 25.01.2023 r., wieczorem klasa 2b ustawiała stoliki na rekreacji II p., przykryła je granatowymi i kremowymi obrusami i ozdobiła czerwonymi serduszkami, wyciętymi z papieru. Tej samej wielkości serca ozdobiły okna i okiennice tego pomieszczenia. Wszystko nabrało radosnego charakteru.
        Podczas akcji towarzyszyli nam muzykujący na żywo uczniowie – były grane utwory muzyczne na keyboardzie, saksofonie, gitarach oraz rozbrzmiewał śpiew zespołu wokalno-muzycznego z klasy 8e. To była niesamowita oprawa całej akcji! Było wesoło i smacznie, a do tego z WIELKIM  SERCEM!
        Nasze puszki zawędrowały też do Babć i Dziadków, na Koncerty klas: 2b, 1f i 1b, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wszystkim, którzy wsparli akcję dobrowolną kwotą wrzuconą do naszych puszek – serdecznie dziękujemy!
        W niedzielę, 29.01.2023 r. , p. Małgorzata Przysłup i p. Marta Zubrzycka ( wolontariuszki WOŚP) przekazały puszki do Sztabu ZHP WOŚP w Ratuszu. Tam pieniądze zostały przeliczone i okazało się, że nasza szkoła przekazała kwotę 12 050,30 zł!
        Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy piekli ciasta, Wszystkim, którzy je kupowali i Wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do naszych puszek! Dziękujemy odważnym wokalistkom i instrumentalistkom z klasy 8e: Oli, Izie, Zuzi S., Oliwii, Julii, Zuzi A. ; Zosi Milwiw-Baron z klasy 5b; Helence Milwiw-Baron i Jankowi Kubiakowi z klasy 3b oraz Dominice Sałagaj i Nataszy Bekier z klasy 2b,  za wspaniałą oprawę muzyczną  naszego kiermaszu! Podziękowania kierujemy również do wolontariuszek z klasy 4b, które wspierały zbiórkę podczas występów z okazji Dnia Babci i Dziadka: Toli Baście, Emilii Kowalskiej, Ewie Pisarskiej i Zosi Sienkiewicz.
        Jesteśmy WIELCY, jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 4!

Kochani, do zobaczenia za rok, na następnym Kiermaszu i Koncertach dla WOŚP!

Małgorzata Przysłup
Marta Zubrzycka