„Każdy z nas może realizować swoje pasje” – wyniki konkursu

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez Fundację Moc Pomocy! W ramach kampanii „Każdy z nas może realizować swoje pasje” zgłosiło się 22 szkoły podstawowe z Wrocławia.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie z dziećmi cyklu zajęć, mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat niepełnosprawności oraz rozbudzanie pasji i motywacji do ich realizacji. Zaangażowanie naszej szkoły oraz kreatywność Szkolnego Koła Wolontariatu „Wielkie Serca” zostały docenione.

W ramach konkursu przeprowadzone zostały przez Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” następujące działania i akcje:

  1. 27 stycznia na szkolnej rekreacji zorganizowaliśmy kiermasz pod hasłem: Kiermasz rozmaitości- od słodkości po różności. Znając cel i jego mądrą oraz szlachetną inicjatywę, społeczność szkolna mocno zaangażowała się w organizację, a także w przebieg kiermaszu, aby efekt końcowy był niezwykle owocny. Zebraliśmy 2831złotych i 40groszy. Dziękujemy bardzo Cukierni/Piekarni Nugat, która na rzecz kiermaszu przekazała 30 pączków.
  2. Ogłosiliśmy szkolny konkurs na wykonanie gniotka-zabawki sensorycznej. Uczniowie wykazali się kreatywnością i niesamowitą wyobraźnią. W ramach nagrody wręczyliśmy dyplomy oraz bilety do kina, do Kolejkowo, do Muzeum iluzji czy też do Hydropolis.
  3. Przeprowadziliśmy zajęcia pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy równi” i mówiliśmy o tym, że osoba niepełnosprawna może funkcjonować w społeczeństwie jak każdy zdrowy człowiek. Podpowiadaliśmy jak pokonywać przeszkody i bariery napotkane w życiu. Mając też życzliwe oraz bliskie osoby obok, zawsze jest łatwiej iść przez życie. Dzieci wcielały się w osoby niewidome, które przez życie prowadził życzliwy głos wewnętrzny czy też bliska osoba.
  4. Przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne pod hasłem: „Każdy z nas może realizować swoje pasje”. Uczniowie dwóch klas trzecich tworzyli rysunki, przedstawiające osoby niepełnosprawne i ich pasje.
  5. Odbyły się zajęcia, podczas których malowaliśmy ustami. Uczniowie wcielali się w osoby, które nie mają rąk lub posiadają ich niedowład, a realizowali się jako wspaniali artyści, malując przepiękne dzieła. To była niezwykła lekcja pokory. Wczuwając się na zajęciach w osoby niepełnosprawne uczniowie wykazali się determinacją, pozytywnym nastawieniem do świata, chęcią pokonania swoich słabości oraz talentem.
  6. Na zajęciach świetlicowych wykonywaliśmy zakładki do książki, zgodnie z wyobraźnią każdego kto przyłączył się do akcji konkursowej. Cel główny zakładek to informacja o możliwości przekazania 1% na rzecz Fundacji Moc Pomocy.
  7. Prowadziliśmy zajęcia dotyczące osób z niepełnosprawnością ruchową. Wykonywaliśmy z dziećmi różne karty pracy, dotyczące ułożenia konkretnego hasła, wykonania wycinanki według wzoru czy też wskazania barier, które spotykają osoby z niepełnosprawnością ruchową. Graliśmy także w grę karcianą „Integracyjny Piotruś”.

Nagrodą w konkursie jest wizyta podróżnika Jana Meli i paraolimpijczyka Rafała Mikołajczyka, a całe spotkanie zostanie uwiecznione przez kamery Echo24. Akcja realizowana była we współpracy z Departamentem Edukacji Miasta Wrocław, Telewizją Echo24, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wrocław oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

poszerzenie wiedzy uczniów na temat niepełnosprawności oraz rozbudzanie pasji i motywacji do ich realizacji.

Nagrodą jest wizyta podróżnika Jana Meli i paraolimpijczyka Rafał Mikołajczyk, a całe spotkanie zostanie uwiecznione przez kamery Echo24.

 

Brak możliwości komentowania.