Wyjątkowe spotkanie w naszej szkole

19 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z udziałem Pana Jana Meli- podróżnika i działacza społecznego oraz z Panem Rafałem Mikołajczykiem – Prezesem Fundacji Moc Pomocy z Wrocławia, który jest paraolimpijczykiem i pięciokrotnym mistrzem Polski, a w 2016 roku zdobył puchar świata w kolarstwie ręcznym. Pan Rafał jest osobą niepełnosprawną i porusza się na wózku. Pan Jan Mela jest najmłodszym w historii zdobywcą dwóch biegunów w jednym roku (miał wtedy 15 lat), a zarazem pierwszą osobą z niepełnosprawnością, która tego dokonała.

Spotkanie było nagrodą w wygranym przez naszą szkołę i nasze Szkolne Koło Wolontariatu„Wielkie Serca” konkursie: „Każdy z nas może realizować swoje pasje”, zorganizowanym przez Fundację Moc Pomocy w ramach kampanii społecznej pod tym samym hasłem. Dziękuję za nieocenioną pomoc w wykonaniu przepięknej dekoracji Pani Beacie Boratyn- nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej.

W spotkaniu wzięły udział klasy ósme, klasa 7a, klasa 6a oraz klasa 4d. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi naszych bohaterów, opowiadających o swoich pasjach, uporze w dążeniu do celu, sile walki, spełnianiu marzeń i jak bardzo ważna jest motywacja. Podkreślali, że ważna jest wiara we własne możliwości oraz chęć codziennej walki, mimo wielu trudnych sytuacji, spotykających nas w życiu.

Konkurs i kampania były wstępem do owocnej współpracy z Fundacją Moc Pomocy, wspierającą osoby, które w wyniku wypadku lub choroby doświadczają niepełnosprawności.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że na naszej drodze działalności wolontariackiej stanęły takie osoby jak Pan Rafał Mikołajczyk i Pan Jan Mela.

Anna Kałka