Szlachetna Paczka od naszej szkoły

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolskim programie Szlachetna Paczka i zorganizowała pomoc rodzinie w potrzebie. Pomogliśmy Pani Ewie,  niepełnosprawnemu Panu Dawidowi, który porusza się na wózku inwalidzkim oraz Pani Annie. Rodzinę nagle spotkało nieszczęście, dotknął ich los, stawiając w trudnej życiowej sytuacji. Odpowiedzieliśmy na najważniejsze potrzeby tej rodziny, a dzięki zorganizowanym zbiórkom w naszej szkole (zbiórka do puszki, kiermasz ciast i różności, sprzedaż lemoniady) zakupiony został rotor rehabilitacyjny na ręce i nogi ze wspomaganiem elektrycznym dla Pana Dawida. Sprawiliśmy, że członkowie tej rodziny z radością pomyśleli o nadchodzącym jutrze i o tym, że w tych ciężkich chwilach nie są sami. Łącznie nasze wsparcie składało się z 21 paczek, pralki oraz rotora. Pomogliśmy tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w pomoc rodzinie. Bez tej owocnej współpracy podczas organizacji paczki, nie byłoby tylu radości i wzruszeń. Wolontariusz/opiekun paczkowy nie może wyjść z podziwu dla naszej społeczności szkolnej: „Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu tej pięknej paczki – w imieniu swoim oraz Rodziny!”- wyznaje podczas naszej wizyty w magazynie, a następnie podczas rozmowy telefonicznej.

Za organizację szlachetnej paczki w naszej szkole odpowiedzialni byli nauczyciele: Zofia Czernis, Edyta Fałkowska, Zbigniew Galas, Anna Kałka, Ilona Mędrzak, Anna Musztyfaga, Paweł Olchowy, Monika Radosz i Joanna Uramowska.

Nasza szkoła poprzez takie akcje wyraża siebie, buduje solidarność społeczną i ma swój udział w szerzeniu dobra. Szlachetna Paczka w tym roku wystartowała po raz dwudziesty trzeci ze swoją konkretną, mądrą oraz skuteczną pomocą na terenie naszego kraju.

Anna Kałka