Turniej  Szachowy  „VII.  Wysoka  Wieża”

W środę, 10.04.2024 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Wysoka, przy ul. Chabrowej, spotkało się 18 czteroosobowych drużyn z klas I-III szkół podstawowych, na dużym Turnieju Szachowym „VII. Wysoka Wieża”. Przyjechały tu dzieci z kilku szkół wrocławskich oraz spoza Wrocławia – z miejsc, gdzie w szkołach dba się o kształtowanie młodych osób poprzez naukę królewskiej gry.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie:
          1. Małgorzata Kostrzębska  – kl.  III b;
          2. Franciszek Jędrzejewski  – kl.  III b;
          3. Kacper Grunas  –  kl. III c;
          4. Mikołaj Szczepanik  –  kl. III d.

Po sześciu rundach podliczono punktację wszystkich drużyn i ogłoszono wyniki.

II miejsce zajęła drużyna szachowa z naszej szkoły!

To olbrzymi sukces tych dzieci, bowiem to były ich pierwsze drużynowe zawody. Zebrali więc ogromne brawa i gratulacje od organizatora – pana Krzysztofa Krupy i pani Dyrektor ZSP Wysoka. Zdobyli srebrne medale, dyplom dla drużyny i Puchar w kształcie figury szachowej – KRÓLA. Była ogromna radość i dużo uśmiechu.

Uczniowie Ci przez trzy lata rozwijali swoje umiejętności na zajęciach szachowych prowadzonych przez panią Arcymistrzynię Szachową Polski – Monikę Krupę, w Niepublicznej Placówce Oświatowo-Wychowawczej „Bee Smart”, działającą w naszej szkole.

Myślę, że takich „diamencików” szachowych mamy na zajęciach więcej i będziemy chętnie uczestniczyć w Turniejach Szachowych.

Gratuluję sukcesu WSPANIAŁEJ  DRUŻYNIE i zachęcam do doskonalenia swych umiejętności na zajęciach z panią Moniką Krupą!

Małgorzata Mazur