Ogólnopolskie projekty edukacyjne na zajęciach w naszej szkole

W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła przystępuje do realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka emocji”, a także do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna”.

Oba projekty trwają do maja 2025r. W projekcie „Sztuka emocji” biorą udział uczniowie

z dwóch klas: 1f oraz 2d, a także uczniowie biorący udział w zajęciach rewalidacyjnych

i uczestniczący w zajęciach z Treningu Umiejętności Społecznych.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny„Sztuka emocji” ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Nauczyciel w tym projekcie staję się przewodnikiem dziecka po świecie emocji, używając do tego celu różnych dziedzin sztuki. Celem jest również wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Projekt koordynują Panie: Zofia Czernis, Anna Kałka i Agata Stokłosa.

Natomiast celem drugiego z wyżej wymienionych projektów jest:

–  rozbudzenie w dzieciach świadomości przynależności do swojego domu, miasta oraz Ojczyzny,

– promowanie wartości patriotycznych i edukacji regionalnej,

– rozwój kreatywności i umiejętności artystycznych dzieci.

Za realizację projektu „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” odpowiedzialne są nauczycielki: Zofia Czernis oraz Anna Kałka.

Anna Kałka