Podziękowanie za akcje „Kredkobranie”

Do 4 października, z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu „Wielkie Serca”, organizowana była w naszej szkole VII edycja akcji charytatywnej „Kredkobranie”, której celem jest wsparcie najmłodszych rodaków mieszkających na terenie dawnej Rzeczypospolitej. W tym roku szkolnym akcja przebiegała pod hasłem: „Barwny świat szkolnych lat”.

Do przedsięwzięcia zaprosiła szkoły z całej Polski Fundacja Ignatianum z Krakowa. Podczas akcji zbierane były przybory szkolne, materiały plastyczne, które trafią do polskich rodzin

i ośrodków edukacyjnych na Litwie oraz Ukrainie. Akcja miała charakter nie tylko pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków

z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

Za koordynowanie akcji w naszej szkole odpowiedzialne były Panie: Anna Kałka i Monika Radosz. Łącznie zebraliśmy 391 sztuk materiałów plastycznych, za co wszystkim zaangażowanym osobom z całego serca dziękujemy.

Anna Kałka