Pomagamy, bo lubimy!

Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkie serca” oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej organizują różne akcje oraz przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym i społecznym. Wykonywanie kartek świątecznych dla Seniorów z Dziennego Domu Pomocy, mieszczącego się przy ulicy Skwierzyńskiej i współpraca z pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Zespołu Terenowej Pracy Socjalnej nr 4 to była super zabawa, odkrywanie talentów i pełna empatii inicjatywa, za zorganizowanie której otrzymaliśmy w lutym podziękowanie. Wolontariusze dali radość osobom starszym i zanieśli wraz z kartkami nadzieję, że wśród tego zabieganego życia, ludzie starsi nie są zostawieni sami sobie.

Wykonywaliśmy także kartki świąteczne dla Fundacji „W związku z rakiem” z przeznaczeniem na kiermasz charytatywny na Jarmarku Bożonarodzeniowym, odbywający się na wrocławskim Rynku. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na rzecz podopiecznych Fundacji. Owa organizacja pozarządowa wystosowała dla nas podziękowanie za współpracę, chęć pomocy i kreatywność w działaniu.

Anna Szmidt