Wyróżnieni w międzyszkolnych konkursach plastycznych

Nasza szkoła bierze udział w wielu konkursach plastycznych, które ogłaszają świetlice z różnych szkół z Wrocławia. Szkoła Podstawowa nr 36 we Wrocławiu zaprosiła uczniów ze świetlicy z naszej szkoły do konkursu: „Zabawa w origami – prezent dla przyjaciela”. Dla uczniów naszej szkoły udział w tego rodzaju wyzwaniach artystycznych jest bardzo lubiany. Do udziału w konkursie zgłosiło się ośmiu uczniów. Pierwsze miejsce zajął Janek Safier – uczeń klasy 2b.

W ostatnim czasie nastąpiło także rozstrzygnięcie XXI miejskiego konkursu plastycznego: „Maska karnawałowa”, do udziału w którym zaprosiła nas Szkoła Podstawowa nr 50. W tym plastycznym przedsięwzięciu uczestniczyliśmy po raz drugi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów uczęszczających do świetlicy. W eliminacji szkolnej wzięło udział dziesięć masek karnawałowych wykonanych różną techniką. Była wśród nich jedna maska przestrzenna, przedstawiająca wilka. Prace wyróżniały się pomysłowością i estetyką. Organizatorzy konkursu docenili piękno i walory wykonania prac przez naszych uczniów. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Antonio Łuć z klasy 1e, a wśród wyróżnionych znalazł się Szymon Drwal z klasy 3a.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie,  a zwycięzcom gratulujemy.

Anna Szmidt