Rowerowy Maj 2021

Rowerowy Maj to kampania społeczna promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Kampania została zainicjowana przez miasto Gdańsk w 2014 r. We Wrocławiu jest z nami trzeci rok.

O kampanii:

Kampania „Rowerowy Maj” skierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych we Wrocławiu. Promuje zdrowy styl życia poprzez codzienne dojazdy do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, rolkach i wrotkach. Z roku na rok „Rowerowy Maj” cieszy się coraz większą popularnością. Codzienne aktywne przemieszczanie się do i ze szkoły to nie tylko poprawa kondycji fizycznej, ale również zmniejszenie hałasu, zanieczyszczenia powietrza oraz większe bezpieczeństwo ze względu na zmniejszenie liczby samochodów w okolicach placówek.

Dla Rodziców:

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać ze wszystkich atutów „Rowerowego Maja”, konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw – przegląd sprzętu, odpowiedni ubiór dziecka oraz bezpieczeństwo (kask, ochraniacze, itp.). Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej, jak przykład idzie z góry.

Kampania ma charakter konkursu.

Nagrody dla szkół i uczestników wymienione są na stronie: www.rowerowymaj.eu/wroclaw/

Tutaj znajdziecie też Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące kampanii „Rowerowy Maj”.

W plikach szkoły znajdziecie Państwo Regulamin kampanii oraz druk zgody na uczestnictwo dziecka w tej akcji.

Proszę o wypełnienie druku zgody do 30.04.2021r. i przesłanie go drogą elektroniczną na adres: sekretariat.sp004@wroclawskaedukacja.pl

Koordynatorem Kampanii z ramienia UM Wrocław jest:

p. Ewa Macała
ewa.macala@um.wroc.pl

Koordynatorem z ramienia naszej szkoły jest:

p. Małgorzata Przysłup