Wycieczka do Szkoły Leśnej w Bielawie

W bieżącym roku szkolny klasa 1a realizuje innowację ekologiczną „EkoEmocje”. Odbyliśmy już szereg zajęć o tematyce ekologicznej i ochronie środowiska, braliśmy udział w warsztatach „Las w słoiku”, na których poznaliśmy cechy leśnego mikroklimatu oraz stworzyliśmy własny ekosystem. W połowie listopada przyszedł czas na wycieczkę do Szkoły Leśnej w Bielawie, w której towarzyszyła nam klasa 2f. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, czym charakteryzują się owady, jakie gatunki zwierząt możemy spotkać w parku krajobrazowym Gór Sowich oraz jak rozpoznać królową pszczół. Tę ostatnią informację przekazał nam pszczelarz, który prowadzi pasiekę w sąsiedztwie Szkoły. Jego wiedza i zajmujący sposób opowiadania o swojej pasji, sprawiły, że dzieciaki słuchały jego słów jak bardzo wciągającej opowieści. Nauka przez działanie i zabawę po raz kolejny sprawdziła się doskonale!