Akcja „Dary dla Ukrainy”

Od 28 lutego na terenie naszej szkoły była przeprowadzona akcja „Dary dla Ukrainy”, w ramach której organizowaliśmy pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy ciągle przebywających w swojej ojczyźnie, która wciąż jest ogarnięta wojną.

Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele, jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Akcja rozwijała się bardzo szybko, przybierając szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów z przeznaczeniem dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Za sprawny przebieg akcji w szkole odpowiedzialny był jej koordynator: Pani Anna Szmidt, a także Pani Edyta Fałkowska i Pani Monika Radosz. Zgromadzono wiele kartonów z żywnością, środkami pierwszej pomocy, kocami, karimatami, środkami czystości i higieny osobistej itp. Liczna grupa uczniów i nauczyciele koordynatorzy akcji pakowali, opisywali, jak również zabezpieczali zebrane produkty przez ponad miesiąc. Zapał malujący się na twarzy naszych pracujących przy pakowaniu wolontariuszy pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo  jest zagrożone.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdą ofiarowaną rzecz, za troskę o losy innych oraz za wielką pomoc. Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim i szczerym sercu.

Anna Szmidt