Rysunki dla ukraińskich żołnierzy

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach czy też akcjach pomocowych.  Miesiąc temu przez Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” ogłoszona została akcja tworzenia rysunków pod hasłem: „Pokój na ziemi ukraińskiej”. Akcja była poświęcona ukraińskim żołnierzom, którzy teraz walczą nie tylko za wolność Ukrainy, ale również za wolność całej Unii Europejskiej. Zaproszenie do udziału w akcji skierowała do nas Fundacja „Razom”, mieszcząca się we Wrocławiu (www.razom.info).

We wtorek 12 kwietnia przyjechała  po odbiór rysunków Pani Tetiana Humeniuk – Prezes Zarządu Fundacji Razom. Była pełna zachwytu i wdzięczności nad dobrem, które płynie z naszych działań i nad różnorodnością, szczerością i empatią, która zawarta została przez uczniów w pracach. Przekazała nam informację, że przy Fundacji otworzone zostało Centrum Pomocy i Rozwoju dla dzieci z Ukrainy.

Anna Szmidt