Wyróżnienie w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Dnia 3 czerwca odbyła się uroczysta Gala rozdania wyróżnień w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” we wrocławskim Ratuszu, podczas której Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” otrzymało ponownie wyróżnienie z rąk Prezydenta Wrocławia -Pana Jacka Sutryka w kategorii „Ósemeczki – Grupy”. Nagrodę odebrały uczennice klasy VII „e” – Aleksandra Lipińska i Julia Kierzkowska oraz Pani Anna Szmidt – koordynator Szkolnego Wolontariatu. Za zasługi w działalności charytatywnej dostaliśmy dyplom, bon o wartości 700zł oraz kilka upominków związanych z Wrocławiem. To dla nas ogromna radość, wiedząc, że nasze dobre uczynki są zauważalne i doceniane. To również jest zasługa całej naszej społeczności szkolnej, angażującej się w inicjatywy pomocowe.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Wielkie Serca” to osoby bardzo zaangażowane w działalność społeczną i charytatywną na rzecz społeczności szkolnej, dla mieszkańców naszego miasta w różnym wieku (dla dzieci i dla seniorów), a także uczestniczą w przedsięwzięciach ogólnopolskich. Są pracowici, szczerzy, empatyczni, pomocni, dążą konsekwentnie do celu i są pomysłowi, o czym świadczy długa lista akcji charytatywnych w szkole, które też sami wymyśląją, jak np. szkolne kiermasze, pomoc koleżeńska, pogadanki o cyberprzemocy, wolontariacie czy też poranne zajęcia w świetlicy dla klas edukacji wczesnoszkolnej.

Poprzez te piękne inicjatywy wszyscy kształtujemy swój charakter i poznajemy różne strony życia. Uczymy się także cieszyć z najmniejszych rzeczy i dostrzegać ważność tego, co wcześniej było dla nas niezauważalne.  Uczymy się razem odpowiedzialności, wzajemnego szacunku, konsekwentnego dążenia do celu i zdrowej rywalizacji podczas gier, zabaw oraz podczas naszych działań. Wolontariat jest bardzo dobrym sposobem na rozwinięcie swojej osobowości, a przede wszystkim na odnalezienie swojej drogi w życiu, poznanie siebie i swoich pasji.

Anna Szmidt